You are here:  / Manhattan biuro nieruchomości legnica / Szamba ekologiczne

Szamba ekologiczne

post by related

related post

szamba-ekologiczne-8Mimo że szamba ekologiczne są aktualnie coraz bardziej popularne, nie oznacza to wcale, że wszędzie istnieje możliwość ich instalacji, istnieją niestety pewne ograniczenia, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad wyborem tego rozwiązania.

Instalacja szamba ekologicznego jest możliwa jedynie w przypadku gdy dysponujemy odpowiedniej wielkości działką. Istnieją przepisy ściśle określające wymagania, jeżeli chodzi o umieszczenie zbiornika. Odległość od okien i drzwi budynku mieszkalnego musi wynosić minimum pięć metrów, z kolei od granicy działki należy zachować odległość wynoszącą siedem i pół metra. Największym ograniczeniem jest jednak studnia, odległość od niej wynosić musi piętnaście metrów, co często utrudnia zastosowanie szamba ekologicznego, jeżeli korzystamy z wód gruntowych. Częstym powodem problemów jest również wysoki poziom tych wód na niektórych terenach, w takich przypadkach konieczne jest zastosowanie zbiorników betonowych, ponieważ w przypadku opróżnienia zbiornika plastikowego mogłoby dojść do jego wypchnięcia w górę.

Jak widać jest kilka zasad regulujących korzystanie z ekologicznych rozwiązań radzenia sobie ze ściekami, warto je znać, aby nie tracić czasu na opracowywanie pomysłów, których finalnie nie będziemy mogli zastosować, przez co stracimy czas.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o budownictwie:

Szamba ekologiczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)