You are here:  / Manhattan biuro nieruchomości legnica / Od czego zależne są różnice w cenach mieszkań?

Od czego zależne są różnice w cenach mieszkań?

post by related

related post

ochrona-mienia-8Ceny mieszkań są skrajnie różne o czym można się przekonać przeglądając chociażby zasoby takich portali ogłoszeniowych jak https://ankranieruchomosci.pl/. Z czego jednak wynikają te rozbieżności? Co wpływa na wartość nieruchomości?

Oto kilka podstawowych czynników:

Kondygnacja mieszkania – na im wyższym piętrze znajduje się mieszkanie, tym niższa jego wartość. Z danych ekspertów wynika, że największą popularnością cieszą się mieszkania usytuowane na pierwszym piętrze i to one są najdroższe. Nie bez znaczenia jest też położenie mieszkania – zdecydowanie droższe są te, które usytuowane są po stronie południowej.
Metraż – tu oczywistym faktem jest, że im większe mieszkanie, tym adekwatnie wyższa jego cena. Budownictwo – wyższą ceną cechują się mieszkania usytuowane w nowych blokach lub kamienicach. Stan techniczny – określany przez rzeczoznawcę majątkowego specjalizującego się w wycenie nieruchomości. Dostęp do miejsca garażowego i balkonu oraz typ zastosowanego ogrzewania – wszystko to wpływa bowiem na jakość życia w mieszkaniu a więc i na jego wartość.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o budownictwie:

Od czego zależne są różnice w cenach mieszkań?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)